Οι υποψηφιότητες για τα 4α θεατρικά βραβεία κοινού All4fun (Σεζόν 2015-16)

All4fun News
Οι υποψηφιότητες για τα 4α θεατρικά βραβεία κοινού All4fun (Σεζόν 2015-16)
Τα πρώτα θεατρικά βραβεία κοινού All4fun ξεκίνησαν δειλά – δειλά τη σεζόν 2012-13 με 67 υποψήφιες παραστάσεις. Τέσσερα χρόνια μετά ο αριθμός για τα βραβεία μας έχει σχεδόν τετραπλασιαστεί. 
 
Σε μια θεατρική Αθήνα, όπου παίζονται πλέον κοντά στις 1500 παραστάσεις σε διάστημα μιας χειμερινής σεζόν και με δεδομένο ότι το σάιτ μας χρόνο με τον χρόνο συνεργάζεται όλο και με περισσότερους συντελεστές επιλέξαμε συνολικά 298 (από τον Οκτώβριο έως και τις 31 Μαϊου) - oι οποίες θα διεκδικήσουν τα 4α θεατρικά βραβεία κοινού All4fun.
 
Η απονομή θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου με παρουσιαστές για τρίτη συνεχόμενη χρονιά την Ελένη Σταμουλακάτου και τον  Βασίλη Τσιγκριστάρη στο Convento Del Arte (Βιργινίας Μπενάκη 7, 210-5200602, http://www.elconvento.gr/ στις 21.00 (https://www.facebook.com/events/1817405388546243/)
 
Η διαδικασία ψηφοφορίας είναι απλή: Μπορείτε να ψηφίζετε κατά σειρά προτίμησης από 4-10 καλύτερες αντρικές ερμηνείες, από 4-10 καλύτερες γυναικείες ερμηνείες, από 4-8 καλύτερες παραστάσεις και από 4-8 καλύτερες σκηνοθεσίες. Για να είναι έγκυρη η συμμετοχή σας πρέπει να ψηφίσετε το λιγότερο 4 γυναίκες, 4 άντρες, 4 παραστάσεις και 4 σκηνοθεσίες. 

Μπορείτε να στέλνετε τις προτιμήσεις σας μέχρι τις 15 Σεπτεμβρίου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή στη σελίδα του σάιτ μας στο f.b: https://www.facebook.com/pages/getting_started?page_id=901723509867035

Kατά τη διάρκεια της εκδήλωσης θα τιμηθούν και τα δύο πρόσωπα της χρονιάς για το σάιτ μας το 2015, η Αλεξάνδρα Αϊδίνη και η Νατάσα Εξηνταβελώνη.

Οπως και πέρσι θα δοθούν βραβεία και για παραστάσεις που πήγαν σεζόν, για παραστάσεις, που παίχθηκαν λιγότερο από 30 φορές (short term), αλλά και για την καλύτερη παιδική παράσταση.
 
Οι 298 παραστάσεις που διεκδικούν τα 4α θεατρικά βραβεία κοινού All4fun κατά αλφαβητική σειρά είναι οι εξής (αναφέρονται ακόμα τα ονόματα των σκηνοθετών και ο χώρος ή οι χώροι που παίχθηκαν):
 
1 11+1 νύχτες - 12η νύχτα (Ράια Μουζενίδου) - Δίπυλο
2 72 ώρες (Γιάννης Σαρακατσάνης) -  Ίδρυμα Μ.Κακογιάννη
3 About Milgramm (Αντώνης Κωνσταντουδάκης) - CARTEL
4 Animals (Ευθαλία Παπακώστα) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
5 Art Volution (Κωστής Καπελώνης) Θέατρο Τέχνης
6 Bloom (Γιάννης Σαρακατσάνης) - 104 (2η σεζόν)
7 circus explosiva 2 (Nefelopetra) - Convento del arte
8 Contractions (Πέμυ Ζούνη) - Αλκμήνη
9 Crave (Μαρία Ξανθοπουλίδη) - ΜΠΙΠ
10 Damiens/ Φουκώ- χειμώνας (Κωνσταντίνος Χατζής) - Ίδρυμα Μ.Κακογιάννη

11 De Profundis (Σπύρος Κυριαζόπουλος) - Ανεσις (2η σεζόν)
12 Dogville (Έφη Γούση) -  Ακροπόλ
13 Domino (Αργυρώ Χιώτη) - Ροές
14 First Date (Πέπη Μοσχοβάκου) - Αθηναϊς
15 Friends Manifest (Ζήσης Ρούμπος) - Αβατον (2η σεζόν)
16 Frozen (Βαγγέλης Λάσκαρης) - VAULT
17 Fuga (Νικορέστης Χανιωτάκης) - OLVIO
18 Graffito όπως άγριο (Κατερίνα Παπαναστασάτου) - CARTEL
19 Hamlet That Punk (Μαίρη Μαραγκουδάκη) - Αθηναίς
20 Happy death day (Στράτος Λύκος) - Altera pars

21 Holy Beat (Κατερίνα Γιαννοπούλου) - BIOS
22 Improv nights (Bus Kαι) - Άβατον (2η σεζόν)
23 Interview (Χρήστος Θάνος) - FABRICA (3η σεζόν)
24 Lady day (Αλέξης Τσάφας) - Altera pars
25 Live love ride (Στρατής Πανούριος) -  Αλκμήνη/Προσκήνιο
26 Mars 1 (Γιώργος Στυλιανόπουλος) - Χοροχρόνος
27 M.I.S.S.I.S (Adrian Frieling) - Μπαγκλαντες/Χοροχρόνος
28 Marvin's room (Δημήτρης Καρατζιάς) - VAULT
29 Mein Komplex: Όταν ο Χίτλερ συνάντησε τον Φρόυντ (Μπάμπης Κλαλιώτης) - Άλφα
30 Mr Colpert (Βαγγέλης Λάσκαρης) - VAULT

31 Nordost (Δημήτρης  Μακαλιάς)  - Άβατον
32 Nord-ost μέρες που ξεχάστηκαν  (Βαγγέλης Λάσκαρης) - Αγγέλων Βήμα (2η σεζόν)
33 Offside (Κωνσταντίνος Μάρκελλος) - Από μηχανής
34 Online (Γιώργος Ρούφας) - OLVIO
35 Ring (Θανάσης Τσαλταμπάσης) Ιλίσια - Βολανάκη
36 Roadtrip 3 (Βιολέττα Γύρα) - Κινητήρας
37 Romantic Fools (Νίκος Ορφανός) - Underground
38 Sex Cells (Λεωνίδας Παπαδόπουλος) - Πόλη
39 Smiley (Μάνος Πετούσης) - Άβατον
40 Sociallies (Ελβίνα Μποτονάκη) - CARTEL

41 Sweet Charity (Τσετ Γουόκερ) -  Badminton
42 This is war (Άλαν Ντίλγουορθ) - ΠΟΡΤΑ
43 Vio lets (Ειρήνη Καλλιανίδου) - 104
44 Αγαπημένε μου Χέρμπερτ (Παντελής Δεντάκης) - Θέατρο Τέχνης
45 Άγριος σπόρος (Ελένη Σκότη) -  ΕΠΙ ΚΟΛΩΝΩ
46 Άδαμαντία (Κωστής Καπελώνης) - Θέατρο Τέχνης
47 Αδερφοί Καραμάζοφ (Νατάσα Τριανταφύλλη) - Θέατρο Τέχνης (2η σεζόν)
48 Αθηνά Χατζηεσμέρ (Φαίδρα Σούτου, Ηλιάνα Μαυρομάτη & Ισίδωρος Πάτερος) - ΕΠΙ ΚΟΛΩΝΩ
49 Αισώπου Κόμιξ (Πέτρος Δαμουλής) - BABEL
50 Ακαταμάχητοι Λεβέντες 2 (Ομάδα επίPlay) - Αλκμήνη

51 Άκουσε τα κύματα (Πάνος Ηλιακόπουλος) - OLVIO
52 Αλλοπαρμένοι (Κοραής Δαμάτης) - Κάτω από τη γέφυρα
53 ΑΛΜΑΝΑΚ (Κωσταντής Μπαρμπούρης) - Studio Μαυρομιχάλη
54 Αμήν (Δημήτρης Κομνηνός) - VAULT
55 Aναφορά στον Γκρέκο (Τάκης Χρυσικάκος) - Ιλίσια
56 Ανδριάννα (Κυριάκος Χατζημιχαηλίδης) - Αλκμήνη
57 Αντιγόνη (Τζωρτζίνα Κακουδάκη) Θέατρο του Ν. Κόσμου (2η σεζόν)
58 Ανύπαρκτοι φίλοι (Κωνσταντίνα Νικολαΐδη) - Αλκμήνη
59 Από έρωτα (Γιάννης Ζαφείρης) - Αργώ
60 Από το σκοτάδι στο φως (Έλλη Μερκούρη) - Ίδρυμα Μ.Κακογιάννη

61 Απολυμένη (Κώστας Γάκης) - Βρετάνια (2η σεζόν)
62 Ατρείδες τετράδια κρίσης (Ραφίκα Σαουίς - Νίκος Σταθόπουλος - Δήμητρα Δρακοπούλου) - Ίδρυμα Μ.Κακογιάννη
63 Αυτό που εγώ ονομάζω Λήθη (Δημήτρης Κανέλλος) - VAULT
64 Αυτό που εγώ ονομάζω Λήθη (Άσπα Τομπούλη) - K.E.T
65 Αυτογονία (Μιράντα Κατσιβέλου) - Αλκμήνη
66 Βέρθερος (Αλέξανδρος Διαμαντής) - Σημείο
67 Βί(αι)ος (Ορφανού Σοφία) - 104
68 Βόυτσεκ (Σταύρος Γιαννουλάδης - Κατερίνα Γιαννοπούλου) - BIOS (2η σεζόν)
69 Βυσσινόκηπος (Κωστής Καπελώνης) - Studio Μαυρομιχάλη
70 Γκάμπυ (Κίρκη Καραλή) - Νέο Θέατρο Κατερίνας Βασιλάκου/Κιβωτός

71 Δε Variete vol2 (Μάκης Παπαδημητράτος, Αντώνης Τσιοτσιόπουλος) - Hub Events
72 Δέρμα στις φλόγες (Άσπα Τομπούλη) - OLVIO
73 Δες το θετικό (Stand Up με τον Λάμπρο  Φισφή) - Άβατον
74 Δεσποινίς Τζούλια (Λίλλυ Μελεμέ) - Νέο Θέατρο Κατερίνας Βασιλάκου
75 Διασκεδάζοντας με τον κύριο Σλόουν (Δημήτρης Μυλωνάς) Αγγέλων Βήμα
76 Δον Ζουάν (Χρήστος Σουγάρης) - FAUST
77 Δωδέκατη νύχτα (Νότης Παρασκευόπουλος) -  Π.Κ.
78 Εβίβα (Μελίνα Σκούφου) - Τρένο στο ρουφ (2η σεζόν)
79 Έγκλημα και Τιμωρία (Λεβάν Τσουλάτζε) - Ανεσις
80 Εθνικαί Εορταί (Ασπασία-Μαρία Αλεξίου, Βασίλης Βηλαράς, Μαρία Θρασυβουλίδη) - BIOS

81 Είναι τρελοί αυτοί οι Γαλάτες; (Μιχάλης Καλαμπόκης) - Αγγέλων Βήμα
82 Είστε και φαίνεστε (Βασίλης Κουκαλάνι, Γιώργος Παλούμπης) - Σύγχρονο
83 Ένα όνειρο (Θανάσης Χλιάρας) - L.A theater
84 Εντα Γκάμπλερ (Δημήτρης Κανέλλος) - Τζένη Καρέζη
85 Επάγγελμα Πόρνη (Ένκε Φεζολλάρι) - VAULT
86 Ερωμένες στον καμβά (Παναγιώτης Παναγόπουλος) - Τρένο στο ρουφ
87 Η Kατάρα του Στόκβιλ (Γεννάδιος Πάτσης) - Χυτήριο (2η σεζόν)
88 Η Αλίκη είχε αρχίσει να βαριέται έτσι που καθόταν πάνω στο χορτάρι (Ομάδα Τσόκαρα) - Κινητήρας
89 Η αναγνώριση (Φρόσω Μαστρόκαλου - Γιώτα Φέστα) - Από μηχανής
90 Η αρρώστια της νιότης (Δημήτρης Λάλος) - Ακαδημία Πλάτωνος

91 Η γλυκιά τυραννία του Οιδίποδα (Μαρία Πρωτόπαπα) - Πειραματική σκηνή Εθνικού Θεάτρου
92 Η ιστορία του γηρασμένου παιδιού (Σεβαστιάνα Αναγνωστοπούλου) - K.E.T
93 Η μαγεία της σκέψης (Χρήστος Πανώρας - Ασωμάτων
94 Η μυλωνού (Τάσος Ράτζος) -  FAUST (3η σεζόν)
95 Η παρεξήγηση (Αναστασία Παπαστάθη) Radar
96 Η πτωτική άνοδος του Αρτούρο ΟΥΙ (Αγγελική Καρυστινού) - Ίδρυμα Μ.Κακογιάννη
97 Η σκοτεινή πέτρα (Κωνσταντίνος Ασπιώτης) -  Κιβωτός
98 Η σπασμένη στάμνα (Χρήστος Ασλανίδης) - Studio Μαυρομιχάλη
99 Η Στέλλα με τα κόκκινα γάντια (Δημήτρης Λάλος) - Ακαδημία Πλάτωνος
100 Η συγκατοίκηση της συμφοράς (Βαλεντίνος Τσίλογλου) - L.A theater
 
101 Η Τσερλίνε και το σπίτι των κυνηγών (Γιάννης Καλαβριανός) - Θέατρο Κεφαλληνίας
102  Η χαμένη γενιά  (Κλεοπάτρα Εμμανουήλ) - Εμπρός
103 Η ωραία του Πέραν (Θεοδώρα Καπράλου, Γιώργος Παπαγεωργίου) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
104 Θεέ μου τι σου κάναμε;  (Λάκης Λαζόπουλος) - Γκλόρια
105 Θέλω μια χώρα (Μαριάννα Κάλμπαρη) - Θέατρο Τέχνης
106 Ίσια δικαιώματα (Ελένη Γεωργοπούλου) - VAULT
107 Ιστορίες από το πράσινο βιβλίο (Μαργαρίτα Αμαραντίδη) - Πόλη
108 Ιων (Λένα Φιλίπποβα) - 104
109 Καζιμίρ και Καρολίνα (Δημοσθένης Παπαδόπουλος) - CARTEL
110 Και μετά; Και μετά; (Μίνως Θεοχάρης) - ΘΕΑΤΡΟ ΘΗΣΕΙΟΝ

111 Καιομένη (Νίκος Διαμαντής) - Σημείο (2η σεζόν)
112 Καλόγερος (Βασίλης Μαυρογεωργίου) - SCROW
113 Καρφίτσες στα γόνατα (Σοφία Φιλιππίδου) - Από μηχανής
114 Καταλόγια…δημοτικοί στίχοι περί έρωτος και θυσίας (Θοδωρής Οικονομίδης) - VAULT
115 Κίρκη (Χριστίνα Χριστοφή) -

 ΜΠΙΠ
116 Κόκκινη αλήθεια (Ιωάννης Κλειδέρης) - Ασωμάτων
117 Κόλχαας, η ιστορία ενός δίκαιου ανθρώπου (Χρηστίνα Γαρμπή, Κώστας Κουνέλλας, Βασίλης Σαφός) - BIOS
118 Κόλχαας (Νίκος Αλεξίου) - KET (2η σεζόν)
119 Κομμάτια σπασμένου καθρέφτη (Σπύρος-Ανδρέας Παπαδάτος) - Παραμυθίας
120 Κορίτσια σαν κι αυτά (Κατερίνα Σκουρλή) - Γκλόρια

121 Κουκλόσπιτο (Γιώργος Σκεύας) -  Θέατρο οδού κυκλάδων
122 Κουκλόσπιτο (Βαλεντίνη Λουρμπά) - Εκάτη
123 Λέλα Καραγιάννη (Γιώτα Κουνδουράκη) - Διάχρονο
124 Λούλα (Δημήτρης Αγαρτζίδης, Δέσποινα Αναστάσογλου) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
125 Λούλου (Λίλλυ Μελεμέ) - Αγγέλων Βήμα
126 Μα.θυμα (Δανάη Ρούσσου) - Olvio
127 Μαζώχτρα (Κώστας Παπακωνσταντίνου) - Γκλόρια
128 Μαμ (Αναστασία Γιαννάκη, Γιάννης Δενδρινός, Κατερίνα Λάττα) - SCROW
129 Mάνα θα πάω στο Hollywood (Φωκάς Ευαγγελινός-Δήμητρα Παπαδοπούλου) - Iλίσια
130 Μαρίκα (Αλέξανδρος Χωματιανός) - Γυάλινο Μουσικό Θέατρο (2η σεζόν)

131 Μαυροπούλι (Γρηγόρης Καραντινάκης) - Σημείο
132 Με λένε Sandra (Βασίλης Μαυρογεωργίου) - Θέατρο Τέχνης
133 Με το ίδιο μέτρο (C.for Circus) - Από μηχανής
134 Μεσαίες προσδοκίες (Νικόλας Ανδρουλάκης) - Ακαδημία Πλάτωνος
135 Μεταξωτές Γυναίκες (Βάνα Πεφάνη) - Underground
136 Μέχρι να μας χωρίσει ο θάνατος (Γιώργος Καραμίχος) - Γκλόρια
137 Mέχρι τώρα (Mαρία Φιλίνη – Βάσια Ατταριάν) - Skrow
138 Μη χορέψεις (Χρήστος Καρασαββίδης) - BIOS
139 Μήδεια (Αυγουστίνος Ρεμούνδος) - Αγγέλων Βήμα
140 Μηχανικοί καταρράκτες (Σταμάτης Πατρώνης) - VAULT

141 Μια Παναγιώτα κι ένα κάποτε (Αθηνά Χατζηαθανασίου) - L.A. Theater
142 Μια υπέροχη Κυριακή για εκδρομή (Βασίλης Νικολαΐδης) - Φούρνος
143 Μικρός Χίτλερ (Γεράσιμος Μιχελής, Γιώργος Χριστοδούλου) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
144 Μονάδα μέτρησης πόνου (Mυρτώ Πανάγου) - Bios
145 Μου λες αλήθεια; (Σπύρος Παπαδόπουλος) - Κάππα (2η σεζόν)
146 ΜπΑΤσος (Κατερίνα Πολυχρονοπούλου) - VAULT
147 Μπιλ και Λου (Δημήτρης Μπογδάνος) - SCROW (2η σεζόν)
148 Μπουκέτο (Ομάδα περιοδικός θίασος) - Θέατρο Πορεία
149 Νεκρός Ταξιδιώτης (Άρης Τρουπάκης) - SCROW
150 Νίτσε- Βάγκνερ- Ένα θέαμα για το φασισμό (Νίκος Καμτσής) - Τόπος Αλλού

151 Νοσταλγός (Άννα Παπαμάρκου) - Αλκμήνη
152 Ντορίτα Μαγιάλντε- η καλύτερη μαγείρισσα (Γεωργία Τσουρουνάκη) Αθηναϊκή σκηνή
153 Νύφη ΚΟυράγιο Ν(ίκος Μουτσινάς) - Αθηναϊς
154 Νύχτα στην εθνική (Λεία Βιτάλη) - Μεταξουργείο (2η σεζόν)
155 Ξαφνικά Πέρισυ το καλοκαίρι (Φένια Προβελεγγίου) Rabbit Hole
156 O Αδαής και ο Παράφρων (Γιάννος Περλέγκας) - Πειραματική σκηνή Εθικού Θεάτρου
157 Ο Άρντεν πρέπει να πεθάνει (Χάρης Φραγκούλης) - Θέατρο Τέχνης
158 Ο Γλάρος αυτό ήθελα να πω (Κωστής Μπάρας) - Παπαγάλος
159 Ο θεατροποιός (Ακύλλας Καραζήσης) - Θέατρο Πόρτα
160 Ο Ιάσονας και το χρυσόμαλλο δέρας (Σοφία Σπυράτου) -  Badminton
 
161 Ο κλέφτης των 7 κάκτων (Παντελής Δεντάκης) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
162 Ο κουρέας της Σεβίλης (Κάρμεν Ρουγγέρη) - Κιβωτός
163 Ο κύκλος του 10 (Ιάκωβος Βέρδης) - Ίδρυμα Μ.Κακογιάννη
164 Ο κύριος του Τζακ (Ειρήνη Φαναριώτη, Ομάδα Terre de Semis) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
165 Ο ληστής (Σταμάτης Κραουνάκης) - Studio Μαυρομιχάλη (2η σεζόν)
166 Ο μαδαφάκας με το καπέλο (Θάνος Τοκάκης) - Scrow
167 Ο μαιτρ και η Μαργαρίτα (Μαρία Πανουργιά) - Πειραματική σκηνή Εθνικού Θεάτρου
168 Ο μικρός Έγιολφ (Λεωνίδας Παπαδόπουλος) - Αγγέλων Βήμα
169 Ο μυστήριος mr Love (Γιώργος Βάλαρης) - Γκλόρια
170 Ο Ντάννυ και η απέραντη μπλε θάλασσα (Δημοσθένης Φίλιππας) - Κεφαλληνίας
 
171 Ο ουρανός πάνω από την πόλη (Ακίνδυνος Γκίκας) - CARTEL
172  O πατέρας (Γρηγόρης Χατζάκης) - 104
173  Ο Πίτερ Παν και το μουσείο της Ακρόπολης (Χάρης Σώζος) - Χυτήριο
174 Ο Σταυρής των Σφοντυλιών (Ευάγγελος Κουφάκος) - Τζένη Καρέζη
175 Οδός Ολύμπου 12 (Βασίλης Ανδρέου) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
176 Οδύσσεια ραψωδία Ε (Δημήτρης Γεωργαλάς) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
177 Οι αναστατώσεις του οικότροφου Τέρλες (Γεωργία Μαυραγάνη) - Θέατρο Πόρτα
178 Οι ιδιοτροπίες της Mαριάννας (Θωμάς Μοσχόπουλος) - Θέατρο Πόρτα
179 Οικογένεια Ανταμς (Θέμις Μαρσέλλου) Βέμπο
180 Οι μεγάλοι δρόμοι (Ειρήνη Φαναριώτη) - Θέατρο του Ν. Κόσμου (2η σεζόν)

181 Οι Σύντροφοι (Νίκος Καμτσής) - Τόπος Αλλού
182 Οι τρελοί της Βαλένθια (Μιχάλης Καλαμπόκης) - Αθηναϊκή σκηνή
183 Οι φανταστικές περιπέτειες του Βαρώνου Μυνχάουζεν (Δημήτρης Δεγαΐτης) - Θέατρο Τέχνης
184 Οιδίνους (Λάζαρος Γεωργακόπουλος) - Θέατρο Θησείον
185 Οιδίπους Τύραννος (Τηλέμαχος Μουδατσάκις) Αλκμήνη
186 Οικογένεια Μπες - Βγες (Θανάσης Ζερίτης) - 104
187 Οικογένεια Τσέντσι (Ιόλη Ανδρεάδη) - Ίδρυμα Μ.Κακογιάννη
188 Οιστρογόνο 2 Οξυγόνο (Θωμάς Χαβιανίδης) - FABRICA
189 Όλη η βίβλος λέμε τώρα (Αθανασία Καραγιαννοπούλου) - ΧΟΡΝ (2η σεζόν)
190 Ονειρο θερινής νύχτας (Μιχάλης Σιώνας) -  Θέατρο Θησείον

191 Ορέστης (Σίμος Κακάλας) - Χώρος
192 Ορλάντο (Λίλλυ Μελεμέ) - Αγγέλων Βήμα
193 Ορφέας & Ορέστης (Έφη Μεράβογλου) - Λύχνος
194 Όσα η καρδιά μου στην καταιγίδα (Γιάννης Σκουρλέτης) - Θέατρο Τέχνης
195 Όταν ξυπνήσουμε εμείς οι νεκροί (Δημήτρης Καραντζάς) - Θέατρο Τέχνης
196 Παγκάκι (Γρηγόρης Καραντινάκης) - VAULT (2η σεζόν)
197 Παίζοντας με τους μύθους (Δημήτρης Πλειώνης) -  Studio Μαυρομιχάλη (2η σεζόν)
198 Παιχνίδια- ή ένα φερμουάρ που έχει κολλήσει (Δημήτρης Γιαμλόγλου) - Σταθμός
199 Παρασκευή Παλιμπαιδισμού (So7) Θέατρο του Ν. Κόσμου
200 Περί όνου σκιάς (Κώστας Καζανάς, Σοφία Παναηλίδου) -  FAUST

201 Περι φύσεως (Γιάννης Σκουρλέτης, Ηλέκτρα Ελληνικιώτη) BIOS
202 Περσινές βροχές (Χρήστος Καρασαββίδης) - 104/Θέατρο Θησείον
203 Πεταλούδα σε πηγάδι (Στιβ Κρικρής) - Αγγέλων Βήμα
204 Πιάνω παπούτσι πάνω στο πιάνο (Σοφία Πάσχου) - Πόρτα
205 Πινόκιο (Δημήτρης Αδάμης) - Θέατρο Ιλίσια
206 Πιτσιμπούργκο (Αρκαδία Ψάλτη) - VAULT
207 Πιτσιμπούργκο (Μπάμπης Κλαλιώτης) - Αλφα (2η σεζόν)
208 Ποιο σώμα; (Μενέλαος Καραντζάς) - Αγγέλων Βήμα
209 Ποιος είναι Dr. Κορτσακ (Άννα Μιχελή) - Θέατρο Πόρτα
210 Ποιος ήτο ο φονεύς του αδερφού μου (Ομάδα «Χίμαιρα») - FABRICA
 
211 Ποιος το λέει αυτό που λες; (Αγγελική Καρυστινού) - Άβατον
212 ΠοΚα (Κέλλυ Πήλιουρα) - 104
213 Πόρτες (Αυγουστίνος Ρεμούνδος) - Αγγέλων Βήμα (2η σεζόν)
214 Πόση γη χρειάζεται ο άνθρωπος (Ελένη Ζαραφίδου, Αντιγόνη Φρυδά, Βαλάντης Φράγκος) - Δημοτικό θέατρο Πειραιά
215 Πού είναι η μάνα σου μωρή; (Ένκε Φεζολάρρι) - Σημείο&Vault
216 Που να σου εξηγώ; (Ευτυχία Αργυροπούλου) - L.A theater
217 Πρακτόρισσες (Aυγουστίνος Ρεμουνδος) - VAULT
218 Ριχάρδος ο Γ (Τάκης Τζαμαργιάς) - Σύγχρονο
219 Ρωμαίος και Ιουλιέτα (Κωνσταντίνος Ρήγος) -  Δημοτικό Θέατρο Πειραιά
220 Σε εσάς που με ακούτε (Μάνος Καρατζογιάννης) - Σημείο

221 Σιχτίρ ευρώ, μπουντρούμ δραχμή, θα πεις κι ένα τραγούδι (Βασίλης Παπαβασιλείου) - Θέατρο Τέχνης
222 Σκάσε ή η χαμένη παντόφλα του Μανώλη Καρέλη (Bίκυ Αδάμου) - VAULT
223 Σκοτεινές γλώσσες (Θωμάς Μοσχόπουλος) - Θέατρο Πόρτα
224 Σκύλος με σπίτι (Κωνσαντίνα Νικολαΐδη) - Σταθμός
225 Σουρελαϊκέν (Αντώνης Τσιοτσιόπουλος) - Baumstrasse
226 Στα βούτυρα (Stand up από τον Δημήτρη Χριστοφορίδη) - 104
227 Σταματία το γένος Αργυροπούλου (Βαγγέλης Θεοδωρόπουλος) - Θέατρο του Ν. Κόσμου (2η σεζόν)
228 Στα σκοτεινά - Making Movies (Θοδωρής Βουρνάς) - CARTEL (2η σεζόν)
229 Στάση ΑΒΓ (Μαρία Μπαρούτα) - FABRICA&Πρόβα
230 Στη μέση του δρόμου (Πρόδρομος Τσινικόρης) - Πειραματική σκηνή του Εθνικού Θεάτρου

231 Στη σιωπή (Πέτρος Αποστολόπουλος) - Θέατρο Τέσσερις εποχές
232 Στο φωτεινό δωμάτιο (Ντίνα Σταματοπούλου) - Γυάλινο Μουσικό Θέατρο
233 Στρατηγικές επιβίωσης (Βίκυ Αδάμου) - K.E.T
234 Συγκρουόμενα (Εύα Βλασσοπούλου) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
235 Συγγνώμη (Τάκης Τζαμαργιάς) -  Σταθμός
236 Συνέβη σε χάλκινη άμμο (Χρήστος Πουσίνης - Μαρία Οικονομίδη) - Παραμυθίας
237 Συνθήκη 97 (Κατερίνα Κρέπη, Μαίρη Χάγια) - Art 63
238 Συνοχή (Αλέξανδρος Δράκος – Χριστίνα Αππανά) - Θέατρο Π.Κ.
239 Σχεδόν (+ Bios) (Ομάδα Μυοσωτίς) - Ακαδημία Πλάτωνος
240 Τα 4 τετραγωνικά (Βαγγέλης Λάσκαρης) - Αγγέλων Βήμα

241 Τα δεκανίκια η πως ξέμαθα να περπατώ (Δανάη Τίκου) - OLVIO (2η σεζόν)
242 Τα παιδιά του ήλιου (Νίκος Μαστοράκης) - Θέατρο Τέχνης
243 Τα τελευταία φεγγάρια (Άγγελος Αντωνόπουλος) - Δανδουλάκη
244 Ταξίδι στο σταυρό του νότου (Θέμης Μουμουλίδης) - Badminton
245 Ταρτούφος (Αιμίλιος Χειλάκης, Μανώλης Δούνιας) - Κιβωτός
246 Τα ωραία χέρια μας (Έφη Μπίρμπα) - Ροές
247 Τερεζίν (Δήμητρα Χατούπη) - Αργώ
248 Τέφρα και σκιά  (Δημήτρης Καραντζάς) - Ροές
249 Τι απέδειξε ο κος φαυσμαν (Ιωσήφ Βαρδάκης) - Ίδρυμα Μ.Κακογιάννη
250 Τικ-τακ ακριβώς (Σταυριανός Κιναλόπουλος) - Blondies

251 Το άλλο σπίτι (Ελένη Ευθυμίου) - Στέγη Γραμμάτων & Τεχνών
252 Το άρωμα του έρωτα (Αλέξανδρος Πολιτάκης) - Αγγέλων Βήμα
253 Το αταίριαστο ζευγάρι (Ζωή Ξανθοπούλου) - Αλκμήνη
254 Το γαλάζιο του ουρανού (Γιώργος Βέττος) - Αλκμήνη
255 Το γεφύρι της Άρτας (Ιρις Χατζηαντωνίου) - Σύγχρονο
256 Το γήρας - Ένα χορικό (Γεωργία Μαυραγάνη) - Πειραματική σκηνή Εθνικού Θεάτρου
257 Το γλυκό πουλί της Νιότης (Αναστασία Ρεβή) - Αλμα
258 Το δάνειο (Βαγγέλης Θεοδωρόπουλος, Παντελής Δεντάκης) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
259 Το δέντρο του Οιδίποδα (Κώστας Γάκης) - Θέατρο Θησείον
260 Το δηλητήριο (Δημήτρης Πετρόπουλος) - Αλκμήνη (2η σεζόν)

261 Το δικό μου ψάρι (Αντιγόνη Γύρα) - Ροές
262 Το έμβρυο (Δημήτρης Κατσιμίρης) - Μπιπ
263 Το καπλάνι της Βιτρίνας (Ανδρομάχη Χρυσομάλη) - Βρετάνια
264 Το κάτι σαν κομμάτι (Bάσια Ατταριάν-Μυρτώ Μακρίδη-Ιωάννα Ραμπαούνη) SCROW
265 Το κενό αυτοπροσώπως (Κωνσταντίνος Ρήγος) -  Πόλη
266 Το κιβώτιο (Φώτης Μακρής, Κλεοπάτρα Τολόγκου) - Studio Μαυρομιχάλη
267 Το κουρδιστό Πορτοκάλι (Γιάννης Κακλέας) - Κιβωτός
268 Το μόνο ταξίδι της ζωής μου (Ηλίας Καρελλάς) - Κάππα
269 Το μπουφάν της Χάρλεϊ και ο κύριος Μάκης (Άννα Βαγενά, Νίκος Ορφανός) - Μεταξουργείο
270 Το όνειρο ενός φλαμίνγκο (Πέτρος Κουμπλής) - 104

271 Το όνειρο του σολωμού (Ομάδα 9 παρά) - BIOS
272 Το ονομά μου είναι Ρέιτσελ Κορι (Μάνια Παπαδημητρίου) - Παραμυθίας
273 Το παιχνίδι του τέλους (Κωνσταντίνος Χατζής) - Θέατρο Τέχνης
274 Το παιχνίδι των Κράουζερ (Χρήστος Θάνος) - FABRICA
275 Το πορτραίτο του Ντόριαν Γκρέυ (Γιάννης Βολιώτης) - Βέμπο
276 Το τάβλι (Δημήτρης Λάλος) - Ακαδημία Πλάτωνος
277 To ταξίδι της ζωής (Αντώνης Πασβάντης) - Γυάλινο Μουσικό Θέατρο
278 Το χαμόγελο της Μόνα Λίζα (Κατερίνα Πολυχρονοπούλου) - Τσάι στη Σαχάρα
279 Το ψάρι (Χριστίνα Τασκασαπίδου) - BOOZE (2η σεζόν)
280 Tρεις αδερφες (Δημήτρης Τάρλοου) - Πορεία

281 Τσαμπουκαλονήσι (Νικορέστης Χανιωτάκης) - Αργώ
282 Τσέχωφ (Δημήτρης Μυλωνάς) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
283 Τσέχωφ για 2 (Δημήτρης Μαύρος) - Γκλόρια
284 Τυφλή εμπιστοσύνη (Σταύρος Στάγκος) - ΕΠΙ ΚΟΛΩΝΩ
285 Φάουστ (Κατερίνα Ευαγγελάτου) - Δημοτικό θέατρο Πειραιά
286 Φθινοπωρινή Σονάτα (Μαρία Μαγκανάρη) - Θέατρο οδού Κυκλάδων
287 Φιλάνθρωπο όπλο (Ζαφείρης Νικήτας) - K.E.T
288 Φλάι (Πέπη Μοσχοβάκου) - Αλκμήνη
289 Φουτουρία (Ομάδα Hippo) - Αλκμηνη
290 Φωνάζω στον ουρανό με όλη μου την καρδιά (Εστέρ Αντρέ Γκονζάλες) - Θέατρο του Ν. Κόσμου
291 Ψέματα η αλήθεια (Δήμητρα Σύρου) - FABRICA
………………………………………………………………………………………………………………….
Οι επτά τελευταίες παραστάσεις της λίστας, που συνεχίστηκαν και φέτος τιμήθηκαν και στα 3α θεατρικά βραβεία All4fun.
 
292 12  Ένορκοι (Κωνσταντίνα Νικολαϊδη) - Αλκμήνη (3η καλύτερη παράσταση, 3η καλύτερη αντρική ερμηνεία – Χριστόδουλος Στυλιανού)
293 Αγαπητή Ελένα (Ελένη Σκότη) - Θέατρο Επί Κολωνώ (2η καλύτερη σκηνοθεσία)
294 Θείος Βάνιας (Λίλλυ Μελεμέ) - Νέο Θέατρο Κατερίνας Βασιλάκου (Καλύτερη παράσταση)
295 Κατερίνα (Γιώργος Νανούρης) - Νέο Θέατρο Κατερίνα Βασιλάκου (2η καλύτερη παράσταση, καλύτερη γυναικεία ερμηνεία Λένα Παπαληγούρα)
296 Μάρτυς μου ο Θεός (Σοφία Καραγιάννη) - Vault (2η καλύτερη αντρική ερμηνεία, Ιωσήφ Ιωσηφίδης)
297 Mικρές ιστορίες φόνων (Δημήτρης Καρατζιάς) - Vault (3η καλύτερη σκηνοθεσία)
298 Παράσιτα (Βαγγέλης Θεοδωρόπουλος) - Θέατρο του Νέου Κόσμου (2η καλύτερη γυναικεία ερμηνεία Κόρα Καρβούνη)
 
&&& Οι νικητές στα 3α θεατρικά βραβεία κοινού Αll4fun: http://all4fun.gr/fun/theater/10824-3-all4fun.html
 
&& Οι νικητές στα 2α θεατρικά βραβεία κοινού Αll4fun: http://all4fun.gr/fun/theater/8655-2-all4fun.html
 
& Οι νικητές στα 1α θεατρικά βραβεία κοινού Αll4fun: http://all4fun.gr/fun/theater/6741--2012-13-all4fun.htmlhttp://all4fun.gr/fun/theater/6757--2012-13-all4fun.html
Romaios