×

Σφάλμα

Error creating image for /images/2017-40ov1--Large-.jpg

Οι ταινίες που θα διαγωνιστούν στο 40ο Φεστιβάλ Δράμας

Εκδηλώσεις
Η Προκριματική Επιτροπή του 40ου Φεστιβάλ ανακοίνωσε την απόφασή της για τις ταινίες που πρόκειται να διαγωνιστούν στο 40ο Φεστιβάλ Δράμας.
 
Η Προκριματική Επιτροπή αποτελούταν από τους:
 
1.       Ανδρέα Πάντζη, Σκηνοθέτη
 
2.       Ρόμπυ Εκσιέλ, Δημοσιογράφο – Κριτικό Κινηματογράφου
 
3.       Πάνο Παππά, Σκηνοθέτη
 
4.       Ανδρέα Σινάνο, Διευθυντή Φωτογραφίας
 
5.       Αντώνη Παπαδόπουλο, Καλλιτεχνικό Διευθυντή Φεστιβάλ Δράμας, Σκηνοθέτη
 
Επισυνάπτεται η λίστα με τους σκηνοθέτες και τις ταινίες που προκρίνονται.
 
Ευχαριστούμε πολύ για τη συμμετοχή σας και ευχόμαστε Καλή Συνέχεια σε όλους.
 
1 Schmon Daphne All of me
2 Αναστασίου Κυριάκος Κρεατομηχανή
3 Γεωργοβασίλη Σοφία Προετοιμασία
4 Γιαννακοπούλου Κατερίνα Ροζαλία
5 Γιαννίκου Στεφανία Symbiotic
6 Γιουλάτος Χάρης Η μέθοδος
7 Γκέκας Στέφανος Humphrey
8 Γκρέτσικος Φαίδων Brazuca
9 Γουδέλης Βασίλης View Master
10 Δεμέστιχα Έλενα Ωραίες Πεταλούδες
11 Ζαφείρης Γιάννης Επίσκεψη 
12 Ζαχαρόπουλος Ελευθέριος 112-Pizza
13 Ζάχος Δημήτρης Αυστραλία
14 Θεοδοσίου Νίκος Η απαγορευμένη επίσκεψη
15 Καρφή Κώη Χρυσάνθη Προφιτερόλ
16 Κατσιμίρης Δημήτρης Μαμά Γύρισα
17 Κατσιμίχας Θέμης Ιππόκαμπος
18 Κερμίτσης Θάνος Καληνύχτα
19 Κιτσίκης Αντώνης Harvest in new Life
20 Κουκιάς- Παντελής Αλέξιος The Best of Everything, Always
21 Κούπα Μέμη Pink
22 Κούρτη Δέσποινα Ουρανία
23 Κούτουλα Ειρήνη Καρδιές για φάγωμα
24 Λεβέντης Κωστής Rebirthday
25 Λούκας Άμπι (Abbie Lucas) Testing Greta
26 Λυμπερόπουλος Βαγγέλης Play
27 Μαθιουδάκης Μιχάλης Το Μανάβικο
28 Μανιώρος Δημήτρης No Root
29 Μαντάς Γιώργος Χορεύοντας το όνειρο
30 Μαυρής Μανώλης Maneki Neko
31 Μπακούρης Κωνσταντίνος Heimlich
32 Μπάρμπας Χρυσόστομος Σουτζουκάκια
33 Μποτονάκη Ελβίνα Έρφοι
34 Νάκος Δημήτρης Κατάψυξη 
35 Ξενάκης Κωνσταντίνος Στιγμή
36 Πάνου Παρίσης Η Χάρις του Θεού
37 Παπαγεωργίου Βίβιαν Με ανοιχτά φτερά
38 Παπαδημάτος Κυρηναίος Maniera Greca
39 Παπαϊωάννου Δανάη Mad Dogs
40 Πατσουρίδης Πάρης Bourbon με γάλα
41 Πεπονή Μαύρα Στάση
42 Σαγιάς Χρήστος Η ζωή μετά
43 Σαλίμης Αλέξανδρος Χόμινιτ
44 Σαμαράς Ανδρέας Memento Mori
45 Σαμουράκης Αντώνης Δύο Ζωές
46 Σουμέλη Βαγγελιώ Η τομή
47 Σπυράκη Ζέτα Μελτέμι 
48 Σταθόπουλος Χάρης Το Εισιτήριο
49 Σταυρόπουλος Ορέστης & Δημήτρης Ενδεχόμενα Απογεύματος
50 Στεφανάκης Γιάννης Η πτώση
51 Σύννος Νίκος La Soupe
52 Τελτζίδης Γιώργος Φράγμα
53 Τούλιας Δημήτρης Sis
54 Τσαβαλιά Βασιλική Πίσω απ΄το βουνό
55 Τσακούμη Αλίκη Ιφιγένεια
56 Τσαπέκης Φίλιππος 9 με 5
57 Τσιρούκη Ανθή Το Μαύρο Κουτί
58 Φέσσα Ελίνα Ράγες
59 Χαλίλι Δαρείος Mr. Null
60 Χαπέσιης Μιχάλης Η ασήμαντη ζωή της Eλένης Παυλή
61 Χαπέσιης Παντελής Χάππυ Βαλεντάινς
62 Χαραλάμπους Άγγελος 2x3 Ασύμμετρο
63 Χαραμουντάνης Κωστής Το τέρας κοιμάται
64 Χαριτίδης Γιάννης Καουμπόης
65 Χατζής Ευθύμης Χριστουγεννιάτικο Αντιπαραμύθι
66 Χρηστίδης Μιλτιάδης Έλλη
Romaios