Τα 6α θεατρικά βραβεία κοινού All4fun στο θέατρο Γκλόρια

All4fun News
Τα 6α θεατρικά βραβεία κοινού All4fun στο θέατρο Γκλόρια
Με τις απαιτήσεις να μεγαλώνουν μετά την περσινή μεγάλη επιτυχία των 5ων θεατρικών βραβείων κοινού All4fun στο θέατρο Ιλίσια το σάιτ μας συνεχώς εξελίσσεται και τα 6α θεατρικά βραβεία θα πραγματοποιηθούν στο θέατρο Γκλόρια (Ιπποκράτους 7, 2103600832) την Τετάρτη 3 Οκτωβρίου (ώρα έναρξης 21:30) με οικοδεσπότες τον Αργύρη Πανταζάρα και τη Μαίρη Συνατσάκη.

42689868_2447408662197936_2757102999527489536_n.png
 
Μπορείτε να διεκδικήσετε προσκλήσεις για να παρακολουθήσετε την εκδήλωση μας έως την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Σας περιμένουμε με χαρά!

Oι 10 πρώτοι σε κάθε κατηγορία, όπως τις ψήφισε το κοινό του All4fun είναι οι εξής (κατά αλφαβητική σειρά):

ΑΝΤΡΙΚΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ
 
1.   Τάσος Ιορδανίδης (Άμλετ-Άνεσις)
2.   Ιεροκλής Μιχαηλίδης (Ήρωες-Βασιλάκου)
3.   Περικλής Μουστάκης (Μετά την πρόβα-Θέατρο οδού Κυκλάδων)
4.   Στάθης Σταμουλακάτος (Εθνικός Ελληνορώσων-Από Μηχανής)
5.   Μιχάλης Συριόπουλος (Καντίντ ή αισιοδοξία-Πόρτα)
6.   Γιώργος Τριανταφυλλίδης (Η λάμψη μιας ασήμαντης νύχτας-Επί Κολωνώ)
7.   Θανάσης Τσαλταμπάσης (Τσάρλι Τσάπλιν-Ακροπόλ)
8.   Πέτρος Φιλιππίδης (Ο Ηλίθιος-Δημοτρικό Θέατρο Πειραιά)
9.   Γιώργος Χριστοδούλου (Αρίστος-Θέατρο του Ν.Κόσμου)
10. Νίκος Ψαρράς (Φάρος-Αθηνών)
 
ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ
 
1.   Ευγενία Αποστόλου (Βασιλική Τριανταφύλλου, αχ Γιάννη μ'-Vault)
2.   Μαρία Κίτσου (Λυσσασμένη γάτα-Θέατρο Θησείον)
3.   Νένα Μεντή (Γυναίκες του Παπαδιαμάντη-Χώρα)
4.   Λουκία Μιχαλοπούλου (Φεγγίτης-Εμπορικόν)
5.   Μαρία Ναυπλιώτου (Το τραμ με το όνομα πόθος-Δημοτικό Θέατρο Πειραιά)
6.   Ιωάννα Παππά (Το μόνο ταξίδι της ζωής του ταξίδιον-Tζένη Καρέζη)
7.   Σίσσυ Τουμάση (Αγριόπαπια-Πορεία)
8.   Έλλη Τρίγγου (Ο Ευαγγελισμός της Κασσάνδρας-Μπάγκειον)
9.   Πέγκυ Τρικαλιώτη (Η απολογία της Μαρίας Κιουρί-Σταθμός)
10. Πηνελόπη Τσιλίκα (Μετά την πρόβα-Θέατρο οδού Κυκλάδων)
 
ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ
 
1.   Αγριόπαπια (Πορεία)
2.   Αμλετ (Άνεσις)
3.   Αμπιγιέρ (Β' σκηνή Κεφαλληνίας)
4.   Αρίστος (Θέατρο του Νέου Κόσμου)
5.   Βάκχες (Στέγη)
6.   Επτά χρόνια (Αποθήκη)
7.   Ηλίθιος (Δημοτικό θέατρο Πειραιά)
8.   Mute (Σημείο)
9.   Τίμημα (Ιλίσια)
10. Φάρος (Αθηνών)

ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ
 
1.   Ανεμοδαρμένα Ύψη (Σίμος Κακάλας-Χώρος)
2.   Γρανάδα (Γιάννης Καλαβριανός-Από Μηχανής)
3.   Εθνικός Ελληνορώσων (Γιώργος Παλούμπης-Από Μηχανής)
4.   Επτά χρόνια (Οδυσσέας Παπασπηλιόπουλος-Αποθήκη)
5.   Καντίντ (Θωμάς Μοσχόπουλος-Πόρτα)
6.   Λάμψη της ασήμαντης νύχτας (Ελένη Σκότη-Επί Κολωνώ)
7.   Misery (Τάκης Τζαμαργιάς-Ιλίσια Βολανάκης)
8.   Παιχνίδι της Σφαγής (Γιάννης Κακλέας-Εθνικό Θέατρο)
9.   Υπηρέτης δύο αφεντάδων (Κώστας Γάκης-Θέατρο Άλφα.Ιδέα)
10. Φάρος (Κωνσταντίνος Μαρκουλάκης-Αθηνών)
 
Στην απονομή θα τιμηθούν τα πρόσωπα της χρονιάς για το 2017 στο σάιτ μας, Έλενα Μεγγρέλη και Σπύρος Χατζηαγγελάκης, θα δοθεί για 3η σεζόν το βραβείο για τον πιο εξελίξιμο ηθοποιό της σεζόν, το βραβείο της καλύτερης παιδικής παράτασης της σεζόν 2017-18, το βραβείο των κριτικών θεάτρου, ενώ εγκαινιάζεται και το νέο βραβείο για την καλύτερη χορογραφία της χρονιάς.
 
Μεγάλος χορηγός της εκδήλωσης είναι το "Oceanides Residence"
 
Mπορείτε να δείτε τι συνέβη στα 5α θεατρικά βραβεία κοινού All4fun με το βίντεο όλης της εκδήλωσης, με τα στιγμιότυπα των βραβεύσεων, αλλά και με το σχετικό link από το σάιτ μας.
 
35799281_247283496026187_769734078759960576_n.jpg